Ile trwa budowa dachu?

 

Budowa dachu to bardzo ważny element budowy każdego domu. Zwieńcza on etap budowy do stanu otwartego. Jest to oczywiście niezwykle istotny element budowy, gdyż to dach chroni wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi. Ile trwa jednak jego budowa?

 

Jak długo zajmuje zbudowanie dachu?

Tak w zasadzie to, ile zajmie zbudowanie dachu zależy od wielu czynników. Mowa tu oczywiście o wielkości domu i samego dachu, tym jakie materiały zostaną do niego wykorzystane, a także o tym jakie są warunki pogodowe podczas prac. Zazwyczaj prace powinny zająć od 2 tygodni do około półtora miesiąca. Mowa tu o budowie w całości od zera, czyli wykonaniu więźby dachowej, a także montażu całego pokrycia dachowego.

Chcąc znacząco przyspieszyć proces budowy dachu można postawić na więźby prefabrykowane. Znacząco skraca to proces całego stawiania dachu, gdyż dobrze wykwalifikowana i doświadczona ekipa jest w stanie zamontować i wykonać więźby prefabrykowane w zaledwie kilka dni. Howen budownictwo posiada jedną z najlepiej wykwalifikowanych kadr dekarzy w Warszawie!

Jak przebiega budowa dachu?

Zazwyczaj budowa dachu w domu jednorodzinnym zaczyna się od budowy konstrukcji nośnej dachu. Jest ona stworzona z więźby dachowej. Składają się na nie płatwie, krokwie, łaty, a także wiązary lub muraty. Gdy konstrukcja nośna zostanie stworzona poprzez ułożenie murłatów, na których następnie są montowane krokwie. Po tym kładzie się łaty i dach jest już praktycznie gotowy do położenia pokrycia.

    budowa domów jednorodzinnych
    firmy budujące domy jednorodzinne

    Jak długo trwa konstrukcja całego domu do stanu otwartego?

    Dom w stanie otwartym to konstrukcja, która jest już pełnoprawną budowlą, lecz nie jest wyposażona w okna, drzwi, a także bramę garażową, jeśli taka jest przewidziana. Doprowadzenie domu ze stanu zerowego do stanu surowego, otwartego zaczyna się od murowania ścian nośnych wraz z kominami. Następnie buduje się ściany kolankowe, a ostatnim krokiem jest oczywiście stworzenie dachu, czyli położenie więźby dachowej oraz pokrycia. W tym momencie budowa domu do stanu surowego otwartego jest zakończona. Całość zajmuje nawet i ponad pół roku z racji na to, że jest to tak w zasadzie najważniejsza część budowy domu.