WIĘŹBY DACHOWE

Więźby dachowe na zamówienie

Prawidłowe wykonanie więźby dachowej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania nieruchomości. To element konstrukcyjny, który odpowiada za przenoszenie obciążeń z pokrycia dachowego na konstrukcję ścian nośnych budowli. W praktyce więźby dachowe przeciwdziałają zarywaniu się dachu pod ciężarem śniegu, jak również jego uszkodzeniom wynikających z wpływu innych czynników zewnętrznych na poszczególne elementy konstrukcji.

więźby dachowe

W zależności od wybranego systemu więźby dachowe mogą zostać wykonane w ramach kilku odmian:

  • krokwiowej,
  • krokwiowo-jętkowej,
  • płatowo-kleszczowej.

Tradycyjnie więźby dachowe wykonuje się z litych elementów drewnianych. Na rynku dostępne są również więźby prefabrykowane, scalane w fabryce jeszcze przed montażem. Wybór konstrukcji w każdym przypadku powinien być uzależniony od powierzchni dachu, rodzaju pokrycia dachowego i przeznaczenia budynku.

Więźby dachowe – Warszawa i okolica

Jako doświadczona z Warszawy i okolicy Klientom oferujemy kompleksowe usługi związane z konstrukcją dachu. Wykonujemy więźby dachowe na potrzeby obiektów różnego przeznaczenia, każdorazowo zapewniając ich dobór adekwatnie do potrzeb i wymogów technicznych realizowanego projektu. To gwarantuje stabilność pokrycia dachowego i bezpieczeństwo użytkowania nieruchomości w długiej perspektywie czasu.

Więźby dachowe realizujemy we własnym zakresie. Bazujemy na wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, którzy od lat z sukcesami świadczą kompleksowe usługi dekarskie. Ich profesjonalizm wpływa na jakość realizowanych prac na każdym etapie – od wyboru materiałów konstrukcyjnych, aż po ułożenie i montaż więźby na dachu budynku. Po wykonaniu więźby dachowej możemy również przeprowadzić montaż pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Współpracujemy w tym zakresie z inwestorami prywatnymi oraz klientami biznesowymi. Osoby zainteresowane możliwością zlecenia wykonania więźby dachowej zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy wstępny kosztorys prac. W naszej ofercie posiadamy także usługi budowlane w Grodzisku Mazowieckim i okolicach!